10 טיפים למוכרי בתים

10 טיפים למוכרי בתים, איך למכור נכס בצורה נכונה

בעלי נכסים?
שוקלים למכור את הנכס שברשותכם בעתיד הקרוב?
רגע לפני שאתם מתחילים לפרסם מודעות, כדאי שתקראו 10 טיפים למוכרי בתים שאספנו בשבילכם, טיפים שיעזרו לכם למקסם את תהליך המכירה ולמצוא את הקונים האידיאלים עבורכם.

קראו גם – נכסים למכירה במרכז הארץ

 1. בדקו את השוק – הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא קודם כל – להכיר את השוק בו אתם פועלים.
  בחנו באילו מחירים נמכרו נכסים דומים בתקופה האחרונה באזור והשוו אותם אל הנכס שלכם, כך שתוכלו לדרוש מחיר הגיוני (אבל כזה שעדיין יותיר אתכם עם רווח).
 2. צלמו כל חלק בנכס – שאתם מפרסמים את הנכס, חשוב שתתעדו כל חלק וכל חדר בו, כך שיגיעו אליכם רק אנשים שבאמת מעוניינים בו.
 3. הדגישו את נקודות החוזקה של הנכס בזמן הפרסום – גם למילות הפרסום יש השפעה, וההמלצה היא להדגיש את היתרונות של הנכס בזמן הפרסום, בין אם זה המיקום, השכנים או פיצ׳רים מיוחדים הקיימים בנכס.
 4. עם זאת, אל תגזימו – ועדיין, אסור להגזים ולהציג במודעות הבטחות שלא עומדות במבחן המציאות.
 5. טפלו מעט בנכס לפני ההעמדה למכירה – רגע לפני שמגיעים אליכם מתעניינים, חשוב שתשקיעו קצת בנכס: בצעו עבודות צבע נדרשות, בשמו אותו ותוודאו שהוא הכי מזמין שיש.
 6. דעו מהו הסכום שאתם מוכנים להתפשר עליו – אנשים ירצו להתמקח אתכם על מחיר הנכס, וזה בסדר גמור, רק חשוב שתדעו מראש מה הוא הסכום שניתן למיקוח מבחינתכם.
 7. היו כנים – סגרתם קונה?
  היו קנים עם מתעניינים אחרים ועדכנו אותם במהירות האפשרית שהנכס כבר לא רלוונטי, מה שיחסוך לשני הצדדים עוגמת נפש רבה.
 8. אל תתרגשו משאלות של קונים פוטנציאליים – יכול מאוד להיות שבמהלך הימים שבהם תציגו את הנכס לקונים פוטנציאליים הם ישאלו אתכם שאלות או יטיחו בכם כעסים שלאו דווקא קשורים אליכם.
  על אף שיכול להיות קשה לשמוע את זה, ההמלצה שלנו היא לנסות שלא להתעצבן אלא לנסות ולענות על כל מענה בצורה נעימה ועניינית, כך שהם יבינו שיש להם עסק עם בעלי נכס איכותיים.
 9. עגנו הכל בחוזה המכירה – מצאתם קונים טובים?
  מעולה, הצעד הבא יהיה לעגן כל שאלה או אי הבהרה בחוזה המכירה, כך שתוכלו להיות בטוחים שאתם מוסרים את הנכס בראש שקט וללא בעיות עתידיות.
 10. אל תהססו להתייעץ עם מקצוענים – לפעמים, הדרך הטובה ביותר למכור נכס היא פשוט להיעזר בבעלי מקצוע, כאלו שמגיעים עם ניסיון במכירת נכסים שונים.
  אל תפסלו את הרעיון על הסף והיפגשו עם חברות תיווך מנוסות עוד לפני שאתם מתחילים בתהליך!

קראו גם – טעויות נפוצות במכירת נכס | איך מתכננים נכון תהליך של רכישת/מכירת נדלן?

יש לכם שאלות נוספות?
מוזמנים להתקשר 052-2317940
דיאנה אבירם

שתפו את הפוסט

פוסטים נוספים בבלוג

פרסום נכס למכירה

שוקלים לפרסם את הנכס שברשותכם למכירה? יש כמה דברים שאתם חייבים לדעת לפני שאתם יוצאים לדרך על מנת שתוציאו מתהליך המכירה שלכם את המיטב.

קרא עוד »

עליית הריבית בישראל

התחדשות עירונית היא תהליך של שיפור וחידוש שכונות ישנות על-ידי ריענון ושינוי של מבנים שהתיישנו או הריסתם ובנייה מחדש. בחלק מהמקרים מוכרים תהליכים אלו כתמ"א 38 או פינוי בינוי.

קרא עוד »

התחדשות עירונית בראשון לציון

התחדשות עירונית היא תהליך של שיפור וחידוש שכונות ישנות על-ידי ריענון ושינוי של מבנים שהתיישנו או הריסתם ובנייה מחדש. בחלק מהמקרים מוכרים תהליכים אלו כתמ"א 38 או פינוי בינוי.

קרא עוד »
דילוג לתוכן