10 הדיברות להשקעת נדל"ן מניבה

10 הדיברות להשקעת נדל"ן מניבה​ - פרופיט נדל"ן

מחפשים דירה להשקעה?  רגע לפני שפותחים את הכיס, הנה הפעולות שחשוב לבצע כדי להפוך את ההשקעה למניבה.

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מודעים לכך שקצבת הפנסיה לבדה לא תספיק בבואנו לפרוש לפנסיה, ומכאן שחשוב לדאוג למקור הכנסה נוסף. בבואנו לבחון חלופות השקעה מניבות, שוק הנדל"ן עדיין מהווה אפיק אטרקטיבי להשקעה. אומנם המיסוי על רכישת דירות להשקעה עלה, אך בחינה ארוכת טווח תצדיק, ככל הנראה, השקעה בנדל"ן. איך מבצעים בדיקה שכזו?

רגע לפני שיוצאים לשופינג עם אחת הרכישות הגדולות בחיים,
קבלו את  10 כללי האצבע החשובים:

 1. הגדירו תקציב – הגדרת התקציב היא הצעד הראשון בקביעת סוג הנכס המתאים לכם.
  גובה השקעה, גובה הכנסה חודשית רצויה, תשואה, הון עצמי/משכנתא, טווח ההשקעה וכו'.
 2. בחרו את מיקום ההשקעה: בארץ או בחו"ל. בחו"ל בד"כ מעבירים שליטה על ניהול הנכס לגורם חיצוני, בארץ קל לנו יותר לשלוט ולקבל החלטות במהלך הדרך.

החלטתם להשקיע בארץ?  יש לבחור באיזה אזור מעוניינים לרכוש את הנכס. איך עושים את זה? באמצעות בחינת תשואות הנדל"ן באזורים שונים בארץ מול עלויות והכנסה רצויה, ביקוש למגורים באותו אזור, צפי להתפתחות עתידית וכו'.

אתרו את השכונה המתאימה – לאחר שנבחרה העיר בה רוצים לרכוש את הנכס, יש לבצע ניתוח שכונות. עדיף למצוא שכונה במיצוב בינוני, שניתן למצוא בה נכס במחיר שוק טוב: השכונה מהווה שידרוג משכונות טובות פחות ויש לה פוטנציאל לעליית מחירים עתידית.

בתוך השכונות יש לבצע ניתוח רחובות, אוכלוסיה, מגמות (שינוי אוכלוסיה על פני השנים), תכנית בניה עירונית צפויה. על מנת לקבל את ההחלטה הכי נכונה עבורכם, חשוב להכיר את הרחובות ולהסתובב בהם. מומלץ גם לקרוא מה מספרים הדיירים (תעזרו בלוחות כגון: יד2/מדלן)

 1. בצעו ניתוח של הנכס. ניתוח מדוייק של מצב הנכס יאפשר לכם להבין את המחיר האמיתי של הנכס, לחשב בצורה מדוייקת יותר את התשואה והפוטנציאל העתידי למינוף או מכירה של הנכס.
  מה בודקים? גיל, מצב (דורש שיפוץ/לא), פוטנציאל עתידי לשדרוג (כגון: תמ"א 38), נוף פתוח/עורף, קרבה למוסדות חינוך, תחבורה ציבורית וכו'.
 2. העריכו בצורה נכונה את מחיר השוק של הנכסים הרלוונטיים – זאת באמצעות ניתוח היצע הנכסים באזור ברגע הרלוונטי לקנייה וניתוח המכירות שבוצעו באזור (נתונים מלשכת המיסים).
 3. צרו טבלה השוואתית של נכסים רלוונטיים המכילה את כל הפרמטרים המוזכרים, רק בדרך זו תגיעו לנכס המתאים לכם ביותר.
 4. בדקו שוב תשואה (הכנסה חודשית צפי עליית מחיר פוטנציאל נכס שעדיין לא ממומש). כמובן השוו לתקציב שעומד לרשותכם, אם אתם צריכים משכנתא חשבו גם את הריבית.
 5. בדקו צדדים משפטיים של הנכס – טאבו/עירייה. בדקו שאין עיכולים על הנכס, בנייה לא חוקית וכו. וזאת על מנת למנוע הוצאות לא צפויות.
 6. בדקו את תקינות הדירה – כדי למנוע הפתעות מיותרות בהמשך, כמו למשל רטיבויות / חשמל / אינסטלציה / תקינות אלומיניום
 7.  תמיד טוב לבדוק מי השכנים – סביר להניח שגם השוכרים שלכם יבדקו זאת, ו…סביר שהשוכרים יהיו דומים בלא מעט תכונות לשכנים. מתאים לכם?

כאשר מבצעים את אחת הרכישות הכי גדולות בחיים, חשוב לבדוק את כל הפרמטרים שהזכרנו לגורם להשקעתכם להניב פירות בשנים הבאות. בהצלחה!

 

שתפו את הפוסט

פוסטים נוספים בבלוג

התחדשות עירונית בראשון לציון

התחדשות עירונית היא תהליך של שיפור וחידוש שכונות ישנות על-ידי ריענון ושינוי של מבנים שהתיישנו או הריסתם ובנייה מחדש. בחלק מהמקרים מוכרים תהליכים אלו כתמ"א 38 או פינוי בינוי.

קרא עוד »

איתור גוש חלקה בראשון לציון

איתור גוש חלקה הוא חלק במערך לזיהוי ומיפוי נכסים בישראל.
הקרקעות בארץ מחולקות לאזורים ותתי אזורים (גוש ובו חלקות).
מרשם הגושים והחלקות מיושם מתקופת המנדט הבריטי.

קרא עוד »

טיפול בדירות מירושה

כשמחברים יחדיו בעלי מקצוע מומחים בתחומם ניתן לתת שירות נרחב עם התמקצעות בנושאים מגוונים כגון: יידע במיסוי, יידע משפטי, כלכלי, תכנוני, משפחתי: זה השירות והליווי שתקבלו ממשרד תיווך פרופיט.

קרא עוד »

מכירת דירה שהתקבלה בירושה

מחזיקים בדירה שהתקבלה בירושה?
מתלבטים אם למכור את הדירה או להמשיך להחזיק בה?
מה צריך לקחת בחשבון? איך תימנעו מהפתעות? המאמר הבא הוא בדיוק בשבילכם.

קרא עוד »

דירות בראשון לציון 2023

העיר ראשון לציון נמצאת בתנופת בנייה מתמדת.
ראשון לציון ידועה בחלוקה שלה למערב ומזרח.
כביש 4 מפריד בין החלק המערבי לחלק המזרחי.
ראשון לציון מזרח מכילה את השכונות הוותיקות של העיר "ראשון הוותיקה", והיא מאופיינת גם בבנייה ותיקה, פרויקטים רבים של התחדשות עירונית ושכונות חדשות שנבנות לאורך השנים (כולל שכונות חדשות שנבנות במקום הבסיס הצבאי צריפין).

קרא עוד »
דילוג לתוכן