הכל נשאר במשפחה

מכירת דירה מירושה בראשון לציון - פרופיט נדלן

מכירת דירה מירושה

כולנו מכירים את הקלישאה הידועה האומרת כי "משפחה לא בוחרים". מדובר בעובדה שאי אפשר להתווכח עליה, אבל באותה נשימה יש לציין כי משפחה היא חממה המספקת לנו מקום של הגנה וביטחון, חום ואהבה, שמחה וחדווה.

בהתאם למשפחה עצמה, כך גם לפרטים הנכללים בתוכה, כלומר לכל אחד ואחת מהילדים תפקיד משלו. מדריכי ההורים טוענים, ובצדק, שגם המיקום בתוך המשפחה בין האחים והאחיות (לדוגמה: בכור, סנדוויץ' או בן זקונים) משליך על עיצוב האישיות שלהם לאורך חייהם, וכך גם על הגדרת התפקיד בתוך התא המשפחתי. 

אז מה אתם חושבים? האם באמת התפקידים במשפחה משתנים לאורך השנים? האם גם הילד הבכור נותר האח עליו מוטלת מרבית האחריות גם כשהוא הופך לנער ואדם בוגר? האם הילד השובב נשאר כזה גם בגיל מבוגר יותר? האם הילד הביתי של "אמא" הוא גם זה שידאג לטפל בהוריו לעת זקנה? 

לא מזמן זומנתי לדירת ירושה משפחתית, על ידי שניים מבין ארבעה אחים סך הכול במשפחה, שהתחבטו בשאלה האם למכור את הדירה. 

הם סיפרו שהם שוקלים מכירה, אבל במקביל שהם גם מאוד אוהבים את הדירה והיו שמחים להשאיר אותה בבעלותם. בעוד אחת האחיות טענה שהיא מעוניינת למכור, אח אחר סבר כי בעוד מחירי הנכסים נוסקים, זה דווקא זמן אידיאלי לשמור על הנכס. 

תוסיפו לכך את האחות הבכורה שסיפרה כי נטל הטיפול בהורים המנוחים נפל עליה, אח אחר שטען כי אותה אחות משתלטת ואינה מוכנה לקבל שום עזרה, אח שלישי שעסוק ללא פנאי ובן זקונים שבכלל חי בחו"ל. בקיצור, סלט אחד גדול. במצב שכזה, נשאלת השאלה – מה הכי נכון לעשות? מהם הדברים שחשוב לעשות כאשר יורשים דירה?

אם כן, השלב הראשוני הוא לכנס יחד את האחים לשיח מעמיק ופתוח לגבי עתיד הדירה. נדרשת קבלת החלטה משותפת – האם להשאיר את הנכס בידי המשפחה, או לחילופין למכור אותו לכל המרבה במחיר.

במידה והחלטתם להשאיר את הנכס בבעלותכם, חשוב לערוך חלוקת תפקידים מוגדרת בין היורשים השונים לגבי המשך הטיפול בנכס. כך למשל, על מי מוטלת האחריות לטפל בתחזוקתו השוטפת, מי יידרש להתנהל מול השוכרים ויעסוק בהתנהלות השוטפת מול ועד הבית, ועוד.

מאידך, אם החלטתם למכור את הנכס, מומלץ לזמן שמאי על מנת שיבצע הערכה כספית לשוויו באמצעות תצהיר חתום. מסמך פורמלי שכזה עתיד למנוע עתיד חיכוכים וחילוקי דעות, או חלילה עוגמת נפש בין האחים (כולל בין הדורות הבאים).

קיימת אפשרות נוספת כי אחד מבני המשפחה ירכוש את הדירה, אך גם הוצאתה למכירה בשוק הנדל"ן, שבימים אלו נמצא בשיא כל הזמנים ביחס לטווח המחירים, עשויה להיות אופציה נהדרת על מנת להניב רווח לא מבוטל, גבוה ממחיר השוק !

אז אם חיפשתם בגוגל, מכירת דירה מירושה, או שאתם מתלבטים, רוצים לטכס עצה וכמובן לקבל את ההחלטה המושכלת ביותר לגבי הנכס שלכם – אני מזמינה אתכם להרים טלפון ולתאם עמנו פגישה, כמובן ללא כל עלות או התחייבות – צרו קשר ⇐

קראו גם: למה לקנות דירה עם איש מקצוע ⇐

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פוסטים נוספים בבלוג

סיכונים בעסקת נדל"ן

סיכונים בעסקת נדל"ן ניתנים לחלוקה לארבעה תחומים עיקריים שיש קשר הדוק ביניהם, והם מושפעים זה מזה: סיכונים בעסקת נדל"ן – כלכליים הון עצמי שגוי –

קרא עוד »

פינוי דירות בירושה

עושים סוף אחת ולתמיד למחלוקות ולמתחים המיותרים.מדריך מיוחד מבית PROFIT המתאר כיצד תוכלו לפנות את הדירה לה אתם זכאים בירושה בצורה הוגנת תוך שמירה על

קרא עוד »
דילוג לתוכן